El Kurutma Makinesi Nasıl Değiştirilir?

El kurutma makinesi değiştirmek, marka ve modele göre farklılık gösterebilir. Nasıl ki, bir makinenin kurulumu ve montajı modele ve özelliklere göre farklı olabiliyorsa aynı şekilde değiştirilmesi de farklı şekillerde yapılabilir. Genel bir rehber bakımından bahsetmek gerekirse, birkaç basit adımla el kurutma makinesi yerinden sökülerek değiştirilebilir. Aşamalarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Elektriğin Kesilmesi

El kurutma cihazı değiştirilmeden önce güç kaynağının kesilmesi gerekmektedir. Bunu daha çok bağlı olduğu sigortadan hatta mümkünse ana sigortadan kapatarak yapmanız tavsiye edilmektedir.

Montajın Tersine İptali

El kurutma makinesi duvara monte edildiğinden dolayı bu montenin sökülmesi gerekmektedir. Bağlantılar çoğunlukla gizlenir. Gizlendiği noktaların tespit edilmesi ya da doğrudan bunların sökülmeye başlanması gerekebilir. Burada yer alan vidaların gevşetilmesi ile ana iskelet ortaya çıkarılır.

Sonraki aşamada ise cihaz içerisinde bulunan kabloların ayrılması gerekmektedir. Marka ve model ne olursa olsun makine içerisinde bir bağlantı kablosu ve bağlantı birimleri bulunmaktadır. Bunları güvenli bir şekilde ayırarak ayrıştırma aşamasına başlayabilirsiniz.

Makinenin Çıkarılması

Son olarak duvarda bulunan makinenin ayrılması ile montaj tamamen kaldırılabilir. Bu aşamada dilerseniz Excel Dryer gibi profesyonel bir adresten destek alarak hem sökülmesinde hem de montajında uzman ekiplerimizden de destek alabilirsiniz. Bir sonraki aşamada ise sökümü tamamlaman el kurutma cihazının artık yerine yenisinin monte edilmesi gelmektedir.

Yeni Cihazın Monte Aşamaları

Bu konuda cihazın kullanım kılavuzuna dikkat etmeniz önem arz eder. Her cihaz aynı güç ve elektrik sarfiyatı ile çalışmayacaktır. Bu sebeple ihtiyaç duyulan elektrik miktarına da dikkat ederek kuruluma devam edebilirsiniz. Bu konuda hem test hem de elektrik bağlantılarının kontrolüne dikkat edilmesi önem arz eder.

Son Yazılar

Makinenizi Özelleştirin

Makinenizi kişiselleştirmek için bize logonuzu gönderiniz.