El Kurutma Makinesi Kaç Saniyede Kurutur?

Hastane, akaryakıt istasyonları, üniversiteler, AVM’lerde sıklıkla kullanılan el kurutma makinelerinde en büyük sorunlardan birisi uzun kurutma süreleri ve hijyendir. Ekonomik olması nedeniyle tercih edilen modellerin, büyük bir bölümünde hepa filtresi olmadığı gibi kurutma süreleri de uzundur. Kurutma süreleri 60-70 saniyeleri bulan modeller, kullanımda büyük bir dezavantaj yarattığı gibi kullanışlı da değildir. Bu nedenle yaşanan tüm bu handikapları ortadan kaldıracak ve pratik, sağlıklı bir kullanım sunacak modeller tercih edilmelidir.

En Hızlı El Kurutma Makinesi Kaç Saniyede El Kurutur?

Yeni nesil el kurutma makinelerinde, toplu alanlardaki yoğun kullanımlar göz önünde bulundurularak el kurutma süreleri düşürülmektedir. Türkiye pazarında yer alan yeni ve en çok tercih edilen modellerde el kurutma süreleri 8 saniyeye kadar düşürülmüştür.  Ürünlerde yer alan jet motor teknolojisi ürünün çok hızlı çalışmasını sağlar ve basınçlı hava ile 8 saniye içerisinde ideal kuruluk elde edilebilir. Fakat eski modeller ya da jet motorun bulunmadığı modellerde bu süreler 70 saniyeye kadar çıkar. Bu da yoğun kullanılan alanlarda kuyruklar olmasına neden olur. Ayrıca bu nedenle sürekli çalışmak zorunda kalan eski cihazlarda da sık sık arızalar da yaşanır. Kaliteli ve hızlı el kurutma makineleri için Excel Dryer’ı ziyaret edebilirsiniz. 

El Kurutma Makineleri Neden Tercih Edilmeli?

El kurutma makinesi satın alımı sırasında olmazsa olmaz özelliklerden ödün verilmemelidir. Bunların başında ise hızlı kurutma ve hijyendir. Yeni teknolojili modellerde hepa filtreler ile yüzde 99,999 oranında bakteriler hapsedilerek filtrelenir. Böylece standart kağıt kullanımlarından dahi daha hijyenik bir kurutma seçeneği sunulabilir. Hızlı kurutma noktasında ise jet motor gibi teknolojilerin kullanıldığı modellerden yana seçim yapılmalıdır. Excel Dryer bünyesinde farklı seçenekte el kurutma makineleri bulunduğu için zorlanmadan uygun bir seçim yapılabilir.

İyi bir el kurutma makinesi, geleneksel kağıt kullanımlarına göre yüzde 95 oranında tasarruf sağlar. Sürekli kağıt alınmasını ortadan kaldıran makineler çevreci bir kullanımı da destekler. Kullanım sıklığına bağlı olarak kendisini amorti eden makineler ekonomi, çevre ve kullanımdaki pratikliği ile pek çok konuda avantaj sağlar. Bu avantajlara sahip olmak isteyenlerin sektörde ön plana çıkan Excel Dryer modellerine göz atması yeterli olacaktır.

Son Yazılar

Makinenizi Özelleştirin

Makinenizi kişiselleştirmek için bize logonuzu gönderiniz.