El Kurutma Cihazı Nasıl Çalışır

El kurutma cihazı nasıl çalışır; Ellerimizi kurutmak için el kurutma makinesi kullanırız. Genel olarak hava üfleme ve ile kurutma yapan bu cihazlar birbirine benzer çalışma prensiplerine sahiptir. Yüksek hızda basınçlı ve sıcak hava üfleyerek ya da dar bir alandan sıyırarak, elleri kurutan pek çok farklı özelliği bulunan cihazlardan oluşur. Bu el kuruma makinesi seçenekleri farklı marka ve modellere göre değişiklik gösterebilir.

Çalışma Prensipleri Nelerdir?

El kurutma cihazı nasıl çalışır sorusunun cevabı; İlk olarak cihazlar algılama üzerine çalışmaya başlar. Bu çalışma esnasında eli algılamasıyla birlikte harekete geçmektedir. İçeriğinde bulunan hava motoru ile sayesinde hava üflemeye başlar. Tabi ki tercih edilen marka ve modele bağlı olarak sıcak hava üfleme ya da soğuk üfleme gibi seçenekler sunabilir. Sonrasında ise programlanan süre tamamlana kadar çalışmaya devam eder. Bu sayede ellerinizi kurutmaktadır.

Markanın özelliklerine göre bu süre uzayabildiği gibi, ortamda bulunan havayı temizleme özellikleri de değişir. Bunu da filtreleri ile karşılamaktadır. Genellikle yüksek hızda dönen bir fan ve kompresör ile bunu karşılar. Excel Dryer el kurutma makinesi olan Xlerator ve ThinAir modelleri Amerikan teknolojisinin geldiği son nokta olarak kabul edilmektedir.

En Kaliteli El Kurutma Cihazı

Excel Dryer ürünleri, bir kez satın alınarak minimum 7 sene garanti ile kullanılmaktadır. Yoğun alanlarda sadece 8 saniyede el kurutma sağlayarak süreklilik sağlayan son derece kullanışlı bir ürün olarak ön plana çıkmaktadır.

Hızlı kurutmanın yanı sıra bu cihazlar aynı zamanda içinde bulunan Hepa Filtre sayesinde ortamdaki bakterileri %99.999 oranında hapsederek ele temiz hava da üflemektedir. Bu da ortamda bulunan zararlıların elinizi kirletmesinin de önüne geçilmesi anlamına gelmektedir. Enerji tasarrufu sağlamak ve son derece hızlı bir şekilde elleri kurutan bu ürünleri kullanmak için Excel Dryer kalitesine göz atabilirsiniz. Avrupa standartlarında yapılan üretim ile dünyanın en kaliteli el kurutma cihazı seçenekleri parmaklarınızın ucunda sizi bekliyor.

El kurutma makinesi seçerken ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önünde bulundurarak, en uygun modeli seçmeniz önemlidir. Excel Dryer, kaliteli ve güvenilir el kurutma makineleri arayanlar için ideal bir seçenektir.

El kurutma makinelerini kullanırken ellerinizi iyice kurutmaya ve cihazın hava çıkış deliklerini kapatmamaya dikkat edin.

Son Yazılar

Makinenizi Özelleştirin

Makinenizi kişiselleştirmek için bize logonuzu gönderiniz.