Bize Ulaşın

Jet Motor Teknolojisi

UL çevre PCR test standartlarına göre Xlerator el kurutma makinelerinin elin büyüklüğüne göre 8 saniye içinde elleri tamamen kuruttuğu test edilip onaylanmıştır.

UL Environment PCR – El Kurutma Makineleri Yayımlanan ilk Küresel PCR

Ürün kategori kuralları (PCR) nedir ve neden önemlidir?

PCR, bir ürünün çevre üzerindeki etkisini test etmek ve raporlamak için uluslararası çapta kabul görmüş bir dizi kural ve kılavuz oluşturan bir kurumdur.

Bu belirli bir sektördeki her ürünün açık, tutarlı bir şekilde test edilip değerlendirilmesi; tüketicilerin daha iyi bilgilendirilmiş kararlar almasına imkan verilmesi anlamına gelir.

Bu küresel PCR türünün ilk örneğidir. Dünya çapında el kurutma makinesi üreticilerini ürünlerinin çevreye olan etkisini ortak bir yaklaşım ile değerlendirmeye teşvik eder;

İçinde olduğumuz yeni şeffaflık çağında daha az market karmaşası anlamına gelir.

Neredeyse bir asırlık tecrübe ile 1.500 den fazla standart geliştiren UL Environment, bu PCR’ı geliştirmek ve yayınlamak üzere seçilmiştir.

Ürün Kategori Kuralları (PCR), kurutma süresi ve enerji tüketimi gibi önemli verilerin değerlendirmesinde kullanılacak metodları endüstrinin fikir birliğine uygun olarak ortaya koymuştur.

Orjinal, patentli, yüksek hızlı, enerji tasarruflu XLERATOR® El kurutma makinesi 8 saniye* el kurutma süresi ve kullanım başına 3.7Wh* enerji sarfiyatı sonuçlarının endüstride deklare edilmesi açısından bir ilke imza atmıştır. Bu değerler XLERATOReco® El kurutma makinesi için 10 saniye*, 1.7Wh*; ThinAir El kurutma makinesi için 14 saniye*, 3.7Wh* olarak kayda geçmiştir.

El kurutma makinesi PCR’ı, bir yıldan uzun bir sürecin doruk noktası ve bir veya daha fazla ürünü kontrol eden Çevresel Ürün Deklerasyonu (EPD) geliştirilmesinde ilk adımdır.

Excel Dryer  50 yılı aşkın süredir Amerikan yapımı el kurutma makineleri üretmektedir.

Orjinal, patentli XLERATOR® El Kurutma Makinesi endüstride devrim yapmış ve yüksek hızlı, enerji tasarruflu el kurutma makinesi kategorisini yaratmıştır.

Excel Dryer, UL Environment ile birlikte komiteyi ilk küresel PCR’ı yayınlamak üzere harekete geçirerek ve yöneterek endüstri liderliği rolünü tekrar sağlamlaştırmıştır.

“El kurutma makinesi marketi, diğer pek çok market gibi, taklit ürünler ve ispatlanmamış iddaalarda bulunan üreticiler ile dolup taşmaktadır. Mimar ve uzmanlar gerçekte denk olmayan “muadil” ürünleri kullanmayı seçebilirler. Aynı şey kurumları için en iyi ürünü arayan ve karşılaştırmalar yapan satın alma personelleri için de geçerli olabilir.

Tüm ürünler aynı kural ve kılavuzlar ile ölçülüp değerlendirilmelidir. El kurutma makineleri için bu kural, UL Environment’ın yeni, küresel PCR’ı dır.” -William Gagnon, Vice President of Marketing.

© 2017 Excel Dryer, Inc. - * Kurutma süresi ve enerji tüketimi SGS International tarafından standart XLERATOR/XLERATOReo El kurutma makinelerinde 0.8” ağızlık ve 0.25g ya da daha az nem kalıntısı ile, El Kurutma Makineleri için UL Environment Küresel Ürün Kategori Kurallarına (PCR) uygun olarak test edilmiştir.

 

TOP